Boże Narodzenie

Boże Narodzenie obchodzimy 25 grudnia każdego roku, w święta nieodzownym zwyczajem jest wysyłanie sobie nawzajem życzeń świątecznych.

Życzenia na Boże Narodzenie religijne

Życzenia na Boże Narodzenie religijne mają swój urok i trudno temu zaprzeczyć. W końcu to tradycja chrześcijańska jest przyczyną, dla której te święta są obchodzone. Już na początku adwentu można zaopatrzyć się w kartki świąteczne, które zapełnią życzenia kierowane do naszych bliskich – przyjaciół i rodziny. Jeżeli decydujemy się na życzenia religijne na Boże Narodzenie, miejmy na uwadze, czy ktoś z naszych znajomych jest wyznawcą innej religii niż nasza własna – tego typu życzenia wśród osób o innych przekonaniach mogłyby zostać odebrane jako faux pas. Jednak w kręgu kulturowym, w którym żyjemy, trudno znaleźć osoby nieobchodzące świąt Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, jak ułożyć religijne życzenia na Boże Narodzenie.

Niech pierwsza gwiazda zajaśnieje nad Waszym domem tak jasno, jak w Betlejem tej niezwykłej Nocy i poprowadzi Was prosto do Miłości, która się rodzi. Błogosławionych Świąt!

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe krótkie

Już wkrótce święta Bożego Narodzenia, najważniejsze dla każdego Polaka. Wiąże się z nimi wiele zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wśród nich wigilia, opłatek, choinka, wolne miejsce przy stole, kolędnicy i wiele innych. Niektóre z nich powoli zanikają, ale wiele nadal mocno tkwi w polskiej kulturze. Wśród pięknych zwyczajów wymienić trzeba składanie sobie życzeń świątecznych. Krótkie życzenia bożonarodzeniowe wysyłają sobie krewni i przyjaciele za pośrednictwem poczty, telefonu czy internetu. Życzenia bożonarodzeniowe krótkie czy dłuższe wcale nie tracą na popularności, raczej wciąż cieszą się rosnącym uznaniem. Na pewno każdy lubi je dostawać. Bez względu na to, czy są to życzenia bożonarodzeniowe krótkie ładne, czy dłuższe, śmieszne, oznaczają, że ktoś o nas myśli.

A oto kilka przykładów krótkich życzeń Bożonarodzeniowych.

W dniu Bożego Narodzenia
składamy najlepsze życzenia:
by ta gwiazdka pierwsza na niebie,
zabłysnęła właśnie dla Ciebie
i przyniosła szczęście i zdrowie
całej Rodzinie i Tobie.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe śmieszne

Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego aby wywołać uśmiech na twarzy bliskich warto wysłać śmieszne życzenia bożonarodzeniowe. Przy wigilijnym stole przyjdzie pora na poważne i wzruszające słowa, jednak przykładowo w SMS czy na Facebooku wystarczą życzenia bożonarodzeniowe śmieszne krótkie.

W Internecie można znaleźć wiele inspiracji i zabawnych rymowanek, które poprawią humor zarówno dzieciom jak i dorosłym. Bez wątpienia okażą się one strzałem w dziesiątkę i zostaną miło przyjęte przez rodzinę i znajomych. Życzenia bożonarodzeniowe śmieszne mają jeszcze jeden atut – rozluźniają atmosferę podczas gorączki świątecznych przygotowań!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy najlepsze, śmieszne życzenia bożonarodzeniowe!

Kiedy pójdziesz na sanki lub ulepisz bałwanka
życzę Ci, byś potłukł sobie kolanka!
A tak na poważnie, niech magia świąt
przyniesie Ci pod choinkę parę bliźniąt!

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe SMS

Grudzień mija nam w niesamowitym tempie. Zanim się obejrzymy, okaże się, że to już idealna pora na składanie bożonarodzeniowych życzeń. Jak skomponować oryginalne życzenia SMS bożonarodzeniowe? Wystarczy dobry pomysł lub drobna inspiracja i życzenia Bożonarodzeniowe SMS możemy słać do naszych bliskich. SMS życzenia bożonarodzeniowe, które wysłane zostały w formie zabawnego wierszyka czy rymowanki, na pewno na długo zapadną w pamięć naszym odbiorcom. Liczy się to, aby były zarówno oryginalne jak i od serca. Jeśli jednak nie masz żadnego pomysłu na to czego życzyć swoim znajomym oraz rodzinie, te wierszyki z pewnością Ci pomogą.

SMS życzenia Bożonarodzeniowe

Życzę Ci przepięknych Świąt,
Ciepłych w domu i mroźnych na zewnątrz,
Które rozpromienią Twoje serce,
I nadadzą życiu sens.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe Oficjalne

Święta – czas, kiedy zapomina się o troskach i problemach dnia codziennego. Czas, w którym chce się uśmiechać i radować z bliskimi. Czas, kiedy nic nas nie goni, nie stresuje.

Boże Narodzenie to właściwy moment na przemyślenia i podsumowania a także na rozmowę i przebaczenie. Jednak święta to nie tylko dom i rodzina, to także praca i współpracownicy. Dlatego jest to świetny moment na oficjalne życzenia bożonarodzeniowe, składane za pośrednictwem kartek pocztowych. Niestety często życzenia oficjalne bożonarodzeniowe stanowią ogromny problem dla pracowników, którym zwyczajnie braknie słów na ich wyrażenie. Dlatego poniżej znajduje się kilka propozycji, które można z powodzeniem zastosować w takiej sytuacji: czy to w formie wypowiedzianej, czy też napisanej.

Życzenia Bożonarodzeniowe oficjalne:

1. Niech magia świąt panująca przy Wigilijnym stole przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia napełnia wszystkie serca miłością i życzliwością, a Nowy Rok niech przyniesie nowe plany i marzenia. Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich pracowników firmy!

Zobacz więcej

Życzenia świąteczne krótkie

Składanie sobie życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych zwyczajów. Składamy je najczęściej ustnie abo wysyłamy pocztą na kartkach świątecznych. Ostatnio tradycją stały się życzenia świąteczne krótkie wysyłane SMS-em. Jednak bez względu na to, w jaki sposób zostaną przesłane, za każdym razem budzą ciepłe uczucia. Składając je okazujemy bliskim pamięć, sympatię oraz to, że o nich myślimy. Nawet krótkie życzenia świąteczne potrafią uszczęśliwić osobę samotną czy chorą.
Młodzi ludzie także chętnie pisują do siebie, ale najczęściej wysyłają życzenia świąteczne krótkie śmieszne. Budzą one radość i doskonale pasują do świątecznej atmosfery.

Oto kilka przykładów krótkich życzeń świątecznych:

1.
Wesołych świąt bez zmartwień,
z barszczem, z grzybami, z karpiem,
z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych świąt życzy…

Zobacz więcej

Życzenia Świąteczne SMS

Boże Narodzenie to jeden z bardziej wyczekiwanych przez starszych i młodszych momentów całego roku. Można się wówczas wyciszyć, spotkać z rodziną oraz znajomymi, miło spędzić czas, spokojnie porozmawiać, posłuchać kolęd. Dla niektórych problematyczna okazuje się kwestia składanych wówczas życzeń. Co powiedzieć tej drugiej osobie, aby nie miała uczucia, że życzenia składane jej są na siłę i bez przemyślenia? Poniżej znaleźć można garść przykładów, nadających się do wykorzystania zarówno podczas spotkań, a także jako życzenia świąteczne SMS. Świąteczne życzenia sms z pewnością wybawią z opresji, gdy do głowy nie przychodzi nic poza zwyczajowym „wszystkiego najlepszego”. Życzenia świąteczne sms Boże Narodzenie śmieszne oraz poważne – na pewno znajdzie się coś odpowiedniego dla każdego.

Życzenia świąteczne wierszyki SMS

Dzieciątko na świat przychodzi, w Betlejem na sianku się rodzi.
Niechże w tej nowej rodzinie Jego łaska na Cię spłynie –
To są szczere życzenia w dniu Bożego Narodzenia.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe Poważne

Zbliża się czas świątecznej życzliwości i niespodzianek. Czas, który każdy z nas pragnie spędzić z tymi, co tworzą nasze życie. Brakuje Ci pomysłu na to, co mógłbyś w tych dniach powiedzieć swoim najbliższym? Poważne życzenia bożonarodzeniowe, mogą Ci w tym pomóc. W czasie, gdy brakuje nam słów, aby nazwać to, co kryje się w naszych sercach, gdy chcemy jak najpiękniej wyrazić naszą miłość, radość, ciepło i nadzieję, poważne życzenia bożonarodzeniowe dostarczą nam pomysłów i odwagi. Przyniosą radość dzieciom, rodzicom, rodzeństwu czy dziadkom, sprawią przyjemność przyjaciołom. Życzenia bożonarodzeniowe poważne krótkie, można wykorzystać zarówno podczas wigilijnego łamania się opłatkiem przy wspólnym stole, jak i chcąc wysłać je ukochanym, z którymi w tym czasie dzieli nas odległość.

Najpiękniejsze poważne życzenia Bożonarodzeniowe

Życzę Ci abyś w czasie Świąt Bożego Narodzenia, na nowo odnalazł w sobie dziecięcą radość oraz Boży pokój. Abyś słuchając kolęd poczuł troskę jaka dla Ciebie się narodziła, w tym Bożym, Małym Posłańcu.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe 2017

Z okazji zbliżających się magicznych Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Tobie spełnienia najskrytszych marzeń, nawet tych wydawałoby się nieosiągalnych, radosnych rodzinnych spotkań w gronie najbliższych oraz niezapomnianych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2018. Wesołych Świąt i Dosiego Roku!

Zobacz więcej

Życzenia Świąteczne 2017

Boże Narodzenie to czas zadumy i oczekiwania.

Z okazji tego magicznego okresu świątecznego pragniemy życzyć Wam, moi mili samych radosnych i pięknych chwil w Waszym życiu. Oby Wasze codzienne życie przepełniała radość, a na Waszych buziach, by nie znikał uśmiech.

Tego i jeszcze więcej życzymy Wam, moi mili z całego serca.

Zobacz więcej
1 2 3 39