Boże Narodzenie

Boże Narodzenie obchodzimy 25 grudnia każdego roku, w święta nieodzownym zwyczajem jest wysyłanie sobie nawzajem życzeń świątecznych.

Życzenia na Boże Narodzenie religijne

Życzenia na Boże Narodzenie religijne mają swój urok i trudno temu zaprzeczyć. W końcu to tradycja chrześcijańska jest przyczyną, dla której te święta są obchodzone. Już na początku adwentu można zaopatrzyć się w kartki świąteczne, które zapełnią życzenia kierowane do naszych bliskich – przyjaciół i rodziny. Jeżeli decydujemy się na życzenia religijne na Boże Narodzenie, miejmy na uwadze, czy ktoś z naszych znajomych jest wyznawcą innej religii niż nasza własna – tego typu życzenia wśród osób o innych przekonaniach mogłyby zostać odebrane jako faux pas. Jednak w kręgu kulturowym, w którym żyjemy, trudno znaleźć osoby nieobchodzące świąt Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, jak ułożyć religijne życzenia na Boże Narodzenie.

Niech pierwsza gwiazda zajaśnieje nad Waszym domem tak jasno, jak w Betlejem tej niezwykłej Nocy i poprowadzi Was prosto do Miłości, która się rodzi. Błogosławionych Świąt!

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe krótkie

Już wkrótce święta Bożego Narodzenia, najważniejsze dla każdego Polaka. Wiąże się z nimi wiele zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wśród nich wigilia, opłatek, choinka, wolne miejsce przy stole, kolędnicy i wiele innych. Niektóre z nich powoli zanikają, ale wiele nadal mocno tkwi w polskiej kulturze. Wśród pięknych zwyczajów wymienić trzeba składanie sobie życzeń świątecznych. Krótkie życzenia bożonarodzeniowe wysyłają sobie krewni i przyjaciele za pośrednictwem poczty, telefonu czy internetu. Życzenia bożonarodzeniowe krótkie czy dłuższe wcale nie tracą na popularności, raczej wciąż cieszą się rosnącym uznaniem. Na pewno każdy lubi je dostawać. Bez względu na to, czy są to życzenia bożonarodzeniowe krótkie ładne, czy dłuższe, śmieszne, oznaczają, że ktoś o nas myśli.

A oto kilka przykładów krótkich życzeń Bożonarodzeniowych.

W dniu Bożego Narodzenia
składamy najlepsze życzenia:
by ta gwiazdka pierwsza na niebie,
zabłysnęła właśnie dla Ciebie
i przyniosła szczęście i zdrowie
całej Rodzinie i Tobie.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe śmieszne

Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego aby wywołać uśmiech na twarzy bliskich warto wysłać śmieszne życzenia bożonarodzeniowe. Przy wigilijnym stole przyjdzie pora na poważne i wzruszające słowa, jednak przykładowo w SMS czy na Facebooku wystarczą życzenia bożonarodzeniowe śmieszne krótkie.

W Internecie można znaleźć wiele inspiracji i zabawnych rymowanek, które poprawią humor zarówno dzieciom jak i dorosłym. Bez wątpienia okażą się one strzałem w dziesiątkę i zostaną miło przyjęte przez rodzinę i znajomych. Życzenia bożonarodzeniowe śmieszne mają jeszcze jeden atut – rozluźniają atmosferę podczas gorączki świątecznych przygotowań!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy najlepsze, śmieszne życzenia bożonarodzeniowe!

Kiedy pójdziesz na sanki lub ulepisz bałwanka
życzę Ci, byś potłukł sobie kolanka!
A tak na poważnie, niech magia świąt
przyniesie Ci pod choinkę parę bliźniąt!

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe SMS

Grudzień mija nam w niesamowitym tempie. Zanim się obejrzymy, okaże się, że to już idealna pora na składanie bożonarodzeniowych życzeń. Jak skomponować oryginalne życzenia SMS bożonarodzeniowe? Wystarczy dobry pomysł lub drobna inspiracja i życzenia Bożonarodzeniowe SMS możemy słać do naszych bliskich. SMS życzenia bożonarodzeniowe, które wysłane zostały w formie zabawnego wierszyka czy rymowanki, na pewno na długo zapadną w pamięć naszym odbiorcom. Liczy się to, aby były zarówno oryginalne jak i od serca. Jeśli jednak nie masz żadnego pomysłu na to czego życzyć swoim znajomym oraz rodzinie, te wierszyki z pewnością Ci pomogą.

SMS życzenia Bożonarodzeniowe

Życzę Ci przepięknych Świąt,
Ciepłych w domu i mroźnych na zewnątrz,
Które rozpromienią Twoje serce,
I nadadzą życiu sens.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe Oficjalne

Święta – czas, kiedy zapomina się o troskach i problemach dnia codziennego. Czas, w którym chce się uśmiechać i radować z bliskimi. Czas, kiedy nic nas nie goni, nie stresuje.

Boże Narodzenie to właściwy moment na przemyślenia i podsumowania a także na rozmowę i przebaczenie. Jednak święta to nie tylko dom i rodzina, to także praca i współpracownicy. Dlatego jest to świetny moment na oficjalne życzenia bożonarodzeniowe, składane za pośrednictwem kartek pocztowych. Niestety często życzenia oficjalne bożonarodzeniowe stanowią ogromny problem dla pracowników, którym zwyczajnie braknie słów na ich wyrażenie. Dlatego poniżej znajduje się kilka propozycji, które można z powodzeniem zastosować w takiej sytuacji: czy to w formie wypowiedzianej, czy też napisanej.

Życzenia Bożonarodzeniowe oficjalne:

1. Niech magia świąt panująca przy Wigilijnym stole przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia napełnia wszystkie serca miłością i życzliwością, a Nowy Rok niech przyniesie nowe plany i marzenia. Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich pracowników firmy!

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe Poważne

Zbliża się czas świątecznej życzliwości i niespodzianek. Czas, który każdy z nas pragnie spędzić z tymi, co tworzą nasze życie. Brakuje Ci pomysłu na to, co mógłbyś w tych dniach powiedzieć swoim najbliższym? Poważne życzenia bożonarodzeniowe, mogą Ci w tym pomóc. W czasie, gdy brakuje nam słów, aby nazwać to, co kryje się w naszych sercach, gdy chcemy jak najpiękniej wyrazić naszą miłość, radość, ciepło i nadzieję, poważne życzenia bożonarodzeniowe dostarczą nam pomysłów i odwagi. Przyniosą radość dzieciom, rodzicom, rodzeństwu czy dziadkom, sprawią przyjemność przyjaciołom. Życzenia bożonarodzeniowe poważne krótkie, można wykorzystać zarówno podczas wigilijnego łamania się opłatkiem przy wspólnym stole, jak i chcąc wysłać je ukochanym, z którymi w tym czasie dzieli nas odległość.

Najpiękniejsze poważne życzenia Bożonarodzeniowe

Życzę Ci abyś w czasie Świąt Bożego Narodzenia, na nowo odnalazł w sobie dziecięcą radość oraz Boży pokój. Abyś słuchając kolęd poczuł troskę jaka dla Ciebie się narodziła, w tym Bożym, Małym Posłańcu.

Zobacz więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe 2017

Z okazji zbliżających się magicznych Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Tobie spełnienia najskrytszych marzeń, nawet tych wydawałoby się nieosiągalnych, radosnych rodzinnych spotkań w gronie najbliższych oraz niezapomnianych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2018. Wesołych Świąt i Dosiego Roku!

Zobacz więcej

SMS świąteczne Boże Narodzenie

Radosnego oczekiwania i gotowości
Na przyjęcie Bożego Syna do swego życia,
Mocy Ducha Świętego,
Który pomoże nam uwielbiać Boga
I zasiewać ziarno pokoju pomiędzy Bliskich,
Wielu darów Bożych w Nowiutkim 2017 Roku!

Zobacz więcej

Życzenia świąteczne Bożonarodzeniowe krótkie

Opodal na wigilijnym stole łamiąc opłatek święty, pomnijcie, że dzień ten
radosny w miłości jest poczęty. Że jakim sposobem mówi wam Ci dawne,
odwieczne orędzie z pierwszą na niebie gwiazdką Bóg w Waszym lokalu
zasiądzie

Zobacz więcej

Życzenia na Boże Narodzenie biznesowe

Zbliżające się Święta to niezwykle istotny czas pełen zadumy oraz spokoju. W związku z tym pragniemy życzyć Państwu, aby był to czas udanych wyzwań oraz inwestycji, odkrywania nowych horyzontów, a także sukcesów zarówno na gruncie biznesowym, jak i osobistym. Oby wszystkie podjęte przez Państwa decyzje okazały się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz więcej
1 2 3 21