Życzenia Świąteczne – Przykładowe Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Radość i szczęście, zdrowie i pomyślność, to najserdeczniejsze życzenia, jakie można złożyć. Takie też właśnie przesyłam. A do tego, wiele, wiele ciepła każdego dnia, rodzinnej rodzinnej atmosfery na co dzień i ciągłej obecności bliskich. To dzięki nim czujemy się dobrze i bezpiecznie, niech więc Cię to nigdy nie opuszcza.

Z okazji zbliżających się świąt przesyłam najserdeczniejsze życzenia radości, pokoju i wszelkiej miłości. Niech wolny czas obfituje w szczęście, spokój i pozytywną zadumę. Niech przyniesie lepsze jutro, a zrodzona w tym czasie rodzinna i ciepła atmosfera pozostanie z Wami nie tylko w święta, ale na stałe.

Zbliżające się święta to czas radości, pokoju, odpoczynku i rodzinnej bliskości. Życzę Ci więc, żeby właśnie takie były. Niech ten rodzinny czas naprawi to, co wymaga naprawy i ulepszy to co wymaga ulepszenia, a nowa, lepsza rzeczywistość, niech pozostanie z Tobą i Twoimi bliskimi już na stałe. Najlepsze życzenia!

Nadchodzące święta, to czas radości i wielkiego szczęścia. Składam Ci więc życzenia, by był to czas wyjątkowy, przepełniony radością, spełnieniem i ogromną przyjemnością bycia razem z bliskimi. Niech powstała atmosfera i radość pozostaną z Tobą i Twoimi bliskimi nie tylko w święta, ale też na każdy inny dzień.

Z okazji nadchodzących świąt przesyłam serdeczne życzenia wszelkiej radości, miłości, zdrowia i wszelkiego szczęścia. Niech pomyślność i fortuna każdego dnia Ci towarzyszą i nigdy Cię nie opuszczają, a wsparcie bliskich i rodzinna więź stają się z dnia na dzień coraz mocniejsze i głębsze, niech nigdy nie zgasną

Na każdy dzień, nie tylko ten świąteczny, ale na każdy dzień roku, nawet ten najzwyklejszy, składam Ci życzenia wszelkiej radości, pomyślności, zadowolenia i miłości. Niech otacza Cię miłość bliskich, niech towarzyszy Ci zdrowie i sprzyja fortuna. A rodzinne więzi z dnia na dzień stają się coraz bliższe i coraz silniejsze.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2015, składam Wam najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich bliskich, całej rodziny i znajomych. Niech te Święta będą jedyne w swoim rodzaju, niech okażą się tak piękne, jak jest to możliwe, a także niech przyniosą mnóstwo radości i szczęścia.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę
zdrowych, pogodnych świąt,
dużo ciepła rodzinnego, a w Nowym 2016 roku spełniania wszelkich marzeń i planów.

Wigilia, Piękne rodzin zbratanie, jak tylko nas bliscy otoczą w krąg, podczas gdy się kruchy opłatek łamie, w gronie dobrych życzeń na cały rok” wesołych świąt życzy…

Świąteczny SMS-ik do Ciebie wysyłam z życzeniami które sam wymyśliłem. Dużo szczęścia i radości wielu prezentów i miłych gości życzy…

Piękna jest radość w Święta, Ciepłe są koncepcji o bliskich, Niech pokój, miłość i szczęście Otoczy aktualnie nas wszystkich.

Świąt beztroskich i radosnych, ciut śniegu, trochę mrozu. Pełnego prezentów Mikołaja powozu, a przy tym dużo zdrowia i by po sylwestrze nie bolała głowa.

Ciesz się bracie, z mej pamięci i niech mają Cię w opiece Wszyscy Święci Na Gwiazdkę i Nowy Rok

Z okazji Bożego Narodzenia, Składam Wam serdeczne życzenia świąteczne. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.

Podczas gdy w Wieczór Wigilijny Pierwsza gwiazdka znów zabłyśnie Nastrój może być tak rodzinny W naszych sercach radość tryśnie. Weźmiesz w ręce symbol Boga Pojednania i miłości Choćby nas dzieli długa drogo Pamięć zatrze odległości.

Życzenia dobrych ocen dla uczniów, spełnienia marzeń Tobie marzycielom, szczęścia w miłości Ci zakochanym… i tym samotnym również, zdrowia Tobie chorym, szczęścia zmartwionym, a na rzecz wszystkich – przyjaźni, radości, magicznych świąt… i wszystkiego co jedynie wolą wszyscy.

A jeśli nie znalazłeś odpowiednich dla siebie życzeń Bożonarodzeniowych skorzystaj z innych kategorii na naszej stronie internetowej. Nasze życzenia na Boże Narodzenie sprawią, że każdy poczuje aurę świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz najnowsze życzenia w naszym serwisie:

 

Polskie zwyczaje świąteczne – wierszyki bożonarodzeniowe

Jednym z głównych Polskich zwyczajów są życzenia świąteczne. Składamy je bliskim, znajomym, a także nawet obcym osobom. Starajmy się podtrzymywać ten zwyczaj.

W Polsce tradycje świąteczne są szczególnie kultywowane. Możemy spotkać się z wieloma zwyczajami, które pojawiają się w niemal każdym domu. Jednym z takich dość powszechnych, bez względu na region kraju, zwyczajem jest kładzenie siana pod obrusem an stole wigilijnym. Jest to zwyczaj pochodzący z wiejskich rejonów, gdzie wykorzystywano zboża, które umieszczano w czterech stronach izb, w których odbywały się święta. Takie przystrojenie izby, w której odbywała się wigilijna wieczerza miało przynieść powodzenie, czyli dobre plony następnego roku. Kładzenie siana pod obrusem jest również nawiązaniem do miejsca w jakim narodził się Jezus, czyli żłobu, gdzie znajdowało się jedzenie dla zwierząt w postaci zbóż. Inną ważną tradycją jest dzielenie się opłatkami, które jest ważnym zwyczajem nie tylko o charakterze religijnym. Dla wielu osób dzielenie się opłatkiem związane jest również z ważnym składaniem sobie życzeń. Aktualnie korzystamy z opłatków, które są białe, ale w czasach staropolskich można była spotkać wielobarwne opłatki. Było one również bardzo ozdobne, choć i dzisiejsze opłatki często przygotowywane są z dodatkowymi zdobieniami w postaci obrazków świętych. Dla osób wierzących opłatek ma również znaczenie religijne związane z dzieleniem się chlebem w ten sam sposób jak uczynił to Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy. Innym ważnym, bo pochodzącym bezpośrednio z Polski, staropolskim zwyczajem jest zapraszanie na Wigilię osób samotnych, dla których zostawia się jedno wolne miejsce przy wigilijnym stole.

Kolędy, życzenia Boże Narodzenie i jasełka w okresie świąt

Zwyczajów oraz tradycji świątecznych jest wiele i różnią się one nie tylko pomiędzy poszczególnymi krajami, ale również regionami jednego kraju. Wiele tradycji świątecznych jest powszechnych na całym świecie. Do takich elementów zaliczyć można kolędy, które śpiewane są na całym świecie. Są kolędy, które zyskały popularność, która sprawiła, że przetłumaczono je na wiele języków świata. Z drugiej strony są kolędy charakterystyczne jedynie dla poszczególnych krajów. Wiele kolęd jest współcześnie tworzonych przez artystów bardzo różnych gatunków muzycznych. Samo słowo kolęda pochodzi o Rzymian, którzy każdy początek miesiąca nazywali „calendae”. W okresie początków miesiąca Rzymianie zwykli świętować. Szczególnie popularne było świętowanie początku miesiąca stycznia. W tym czasie odbywały się noworoczne zabawy. Rzymianie znani byli z radosnego świętowania, śpiewania oraz składania sobie życzeń. Kościół zaprzestał świętowania kalend, ale śpiewanie pobożnych pieśni, które narodziły się podczas kalend w okresie rzymskim pozostał. Tradycyjne pieśni z tamtego okresu przede wszystkim sławiły narodziny Chrystusa. W okresie po upadku Cesarstwa Rzymskiego znane było już wspólne obchodzenie Wigilii oraz wręczanie świątecznych prezentów. Oprócz kolęd popularnym zwyczajem są jasełka, których twórcą był Święty Franciszek z Asyżu. Za pośrednictwem zakonników z zakonu franciszkańskiego, którzy wędrowali po całym świecie, zwyczaj ten dostał się do wielu krajów. Do Polski zwyczaj, tworzenia scen bożonarodzeniowych i figur świątecznych, trafił około trzynastego wieku
W ten świąteczny czas razem wysyłajmy życzenia świąteczne.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz fajne życzenia bożonarodzeniowe śmieszne które ozdobią każdą kartkę świąteczną czy też SMS. Nasze życzenia świąteczne śmieszne można umieszczać na portalach społecznościowych itp. Wesołych Świąt

W związku ze zbliżającą się zabawą sylwestrową oraz momentem kiedy o północy wybije zegar i nastanie Nowy Rok pojawia się problem składania życzeń. Jedni nie mają z tym problemu. Odpowiednie życzenia przychodzą im od razu do głowy i nie muszą zbyt dużo się nad tym zastanawiać. Są jednak osoby, którym składanie życzeń sprawia problemy. Właśnie dla takich osób przeznaczona jest ta kategoria. Można tu znaleźć różne życzenia noworoczne, które są nowatorskie i ciekawe a swoją oryginalnością zaskoczą każdego.